ТОП новини


Звернення керуючого Карпатської єпархії УАПЦ єпископа Віктора Бедь до виборців на передодні 25 жовтня 2015 року

 DSC0059Українцю – хочеш кращого життя і благополуччя, піднімись і вийди на вибори, та проголосуй по совісті!
Після ухвалення 24 серпня 1991 року Верховною Радою Акту проголошення незалежності України, збережена і надалі при державній владі поспіх перефарбована комуністична номенклатура дуже швидко перетворилась у мільйонерів і мільярдерів, шляхом привласнення всіх основних національних багатств. Від виборів до виборів державна влада в Україні була уміло перетворена в бізнес та стала джерелом небаченого збагачення для «вибраних» за рахунок державного бюджету (оподаткування українців) та особистого збагачення корумпованих можновладців. Вибори в Україні, починаючи з 1994 року, було перетворено в механізм витонченого інструменту зі збереження при владі старої та нової бюрократії, яка на державному рівні використовувала і використовує підкуп виборців і фальшування результатів голосування. Це стало нашою національною трагедією та зупинило поступ України на шляху до побудови соціально зорієнтованої і правової європейської держави.

Правоохоронна система (органи міліції, СБУ, прокуратури) та суди поступово були зведені до рівня охоронного придатку олігархічно-кланової і сімейно-кумівської системи в державному управлінні, та фактично перетворились й стали оплотом збереження і розквіту корупції в державі.
Згодом доведений до жебрацтва і замордований розквітом свавілля та корупції в органах державної влади і місцевого самоврядування український народ став безсилим протидіяти організованим злочинним угрупуванням на державному рівні, зокрема і відвертому фальшуванню під час виборчих процесів. Народ зневірився у владі та перестав довіряти їй. Мільйони українців, здебільшого з числа найбільш суспільно активних , патріотичних та працьовитих, виїхали за межі своєї Вітчизни у пошуку кращого життя по всьому світу. Ті ж, що залишились, почали не стільки продавати свої голоси під час виборів до органів державної влади чи місцевого самоврядування, як самоусунулась від активної участі у виборчих процесах, не сподіваючись на чесність та ефективність їхнього проведення. При цьому певна частина виборців, як правило, аполітичних чи тих, які перебувають за межею бідності, не цураються отримати зайву копійку, дешевий шкільний чи продуктовий набір від тих, хто довів усіх нас до крайнє негативної політичної, економічної і соціальної ситуації як в Україні, так і на Закарпатті.
Жодна політична сила, яка на сьогодні перебуває при державній владі в Україні чи в органах місцевого самоврядування на Закарпатті, не була позбавлена як в минулому, так і на сьогодні, тією чи іншою мірою, корупційної складової під час участі у виборчих перегонах... Не говорячи вже про причетність представників цих політичних сил до примноження і утвердження корупції в державі. На жаль, безчесність уже давно стала нормою поведінки і світобачення значної частини наших політиків різного ґатунку та політичної окраски, особливо тих, які перебувають при державній владі чи засіли в органах місцевого самоврядування. Багато із них втратили моральність і честь. Безчестя та матеріалізація душ оволоділа їх думками, розумом та відчуттями. Гроші, бажання владарювати і безкарність стали їх пріоритетами в житті.
Тож і цьогорічні вибори до органів місцевого самоврядування в значній мірі будуть подібні до минулих і пройдуть за старим сценарієм – брудними, корупційними і продажними... І цьому важко дати раду, бо як здебільшого народ, так і в значній частині членів виборчих комісій та чиновників підсадили на допінг безчесності й продажності. І хоча всі розуміють, що продажність на виборах – це наша національна ганьба, але значна частина учасників виборчих перегонів робитиме все можливе і неможливе, включаючи прямий підкуп виборців, для того щоб в чергове вціліти чи дорватися до "солодких", "бюджетних" і "владних" депутатських крісел, на цей раз, в органах місцевого самоврядування. І ті, що наразі при владі, держчиновники і депутати різних рівнів, як правило, робитимуть це найпершими. Тим паче, що завдяки різним правовим маніпуляціям із виборчим законодавством і утвердженням в Україні кишенькової партійної системи формування органів державної влади та місцевого самоврядування, переважна частина активного і політично свідомого українського електорату фактично позбавлена реально впливати на виборчий процес. На сьогодні український народ, головний носій влади за Конституцією України, фактично усунутий від реального формування влади та здійснення контролю за діяльністю органів державної влади, місцевого самоврядування і суду.
Відповідно за цих обставин спочатку потрібно би навести порядок у владних кабінетах і позбавити влади тих, хто породив і утвердив корупцію у нашій державі та на Закарпатті зокрема. А цього так і не сталось, незважаючи на Революцію Гідності, оплакану Небесну Сотню та тисячі полеглих наших співвітчизників на Сході України, про що ми всі вже майже забули. Влада, яку ми всі мали і маємо, яку хотіли би змінити, є тією само і незмінною вже більше двадцяти років. Обличчя тих кого понад 20 років поспіль бачимо при владі не змінюються, а якщо і змінюються, то тільки за рахунок нового додатку клонованих її послідовників чи нащадків. Тож невже хтось вірить у те, що представники цієї влади здатні провести чесні та непідкупні вибори в Україні чи на Закарпатті, змінити наше життя на краще? Думаю, що ні...
Змінити ситуацію на краще в державі й нашій області, зокрема і під час виборів органів місцевого самоврядування, може тільки народ. Але народ наразі ошуканий, зневірений і обезкровлений. У народу вбили довіру до влади, народ виживає сам по собі і воліє не мати жодного стосунку до можновладців. Відтак хочемо того, чи ні, але виборчий процес віддано на відкуп тим, кого народ не хотів би бачити при владі, але через свою політичну байдужість знову зустріне після 25 жовтня у тих же владних кабінетах місцевого самоврядування... І так буде доти, доки бажання жити за Заповідями Божими і по совістю, а відтак і за законом не стануть основою світогляду, дій і життя переважної більшості наших співвітчизників... Бо не можна змінити навколишній світ, не змінюючись самому, не можна позбутися біди, якщо сам відкриваєш їй двері до своєї хати, не можна утвердити справедливість і правопорядок, нехтуючи правдою і честю. Не можна змінити владу, не обираючи до неї нових людей.
Тож поважаючи своїх батьків, самого себе і своїх нащадків, українцю не ошукуй сам себе надалі – піднімись і вийди на вибори 25 жовтня 2015 року, прийми у них участь, проголосуй по совісті та онови владу!

+ ВІКТОР Бедь,
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією
Української Автокефальної Православної Церкви
20.10.2015 р.,
м. Ужгород.

ffhУБА реклама 16 copy copy copy

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Держава може лише сприяти об’єднанню церков, а не стимулювати цей процес, – експерт

Держава може лише сприяти об’єднанню церков, а не стимулювати цей процес, – експерт

Державна влада не вправі стимулювати об'єднання релігійних спільнот, вона може лише сприяти цьому процесу.

Виступ Президента України на зустрічі з Всеукраїнською радою церков

Виступ Президента України на зустрічі з Всеукраїнською радою церков

«І були ми сліпими, і світла правоти не бачили, в омані ідольській блукали, і до того ж глухими були до спас...

Історична довідка християнізації України та становлення УАПЦ

Історична довідка християнізації України та становлення УАПЦ

40 – 70- рр. І ст. – апостольська місія апостола українського Андрія Первозванного на теренах Скіфії-Русі-Укра...

РПЦ обьявила войну Киеву, или почему Украина необходимо решить религиозный вопрос

РПЦ обьявила войну Киеву, или почему Украина необходимо решить религиозный вопрос

Украинская православная церковь Московского патриархата превратилась в мощное оружие, которое защищает интерес...

Не молитовою єдиною. Українська мова в Київській Русі

Не молитовою єдиною. Українська мова в Київській Русі

В Соборі Св. Софії, де Президенти незрідка моляться за Україну, відкрито написи тисячолітньої давнини, на яких...

Украина стремится иметь свою Поместную православную Церковь

Украина стремится иметь свою Поместную православную Церковь

Социологические исследования, если они действительно научно обоснованные, — это не просто зеркало существующег...

Юдина зрада, Голгофа та Великдень України

Юдина зрада, Голгофа та Великдень України

Україна пройшла Великий піст і святкує Великдень. Чи може для окремої країни існувати свій Гетсиманський сад? ...

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

30 березня 2015 року виповнилось 150 років з дня смерті великого будителя карпатоукраїнців (карпаторуських, ру...

Історія переслідування української мови, а через неї і української нації, чужинськими владами в україні за останні 400 років

Історія переслідування української мови, а через неї і української нації, чужинськими владами в україні за останні 400 років

3 липня 2012 року фракція Партії регіонів та Комуністичної партії (обидві політично-ідеологічні спадкоємці КПР...

Речник УПЦ МП виступив проти надання західними країнами зброї україні у війні з московсько-путінськими окупантами...

Речник УПЦ МП виступив проти надання західними країнами зброї україні у війні з московсько-путінськими окупантами...

"Реанімований комуністично-ординський режим Московії активізує антиукраїнську пропаганду та подальше розділенн...

Лист - заклик до об'єднання всіх православних Церков в Україні і визнання світовим православям автокефалії єдиної Помісної Православної Церкви

Лист - заклик до об'єднання всіх православних Церков в Україні і визнання світовим православям автокефалії єдиної Помісної Православної Церкви

З настанням весни пробуджується вся природа . Цьогорічна весна є променем надії і початком нового життя, особл...

Відео дня