ТОП новини


Керуючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор Бедь відслужив молебень до священномученика Василя Липківського, митрополита Київського і всієї України у день його ушанування

jkl27 листопада, Преосвященнійший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії в Ужгороді відслужив молебень до священномученика і сповідника Христової віри Василя Липківського, митрополита Київського і всієї України (07 (19).03.1864 – 27.11.1937) - видатного українського релігійного, церковного діяча, педагога, письменника і борця за відродження прабатьківської Української Церкви, митрополита Київського і всієї України відродженої УАПЦ (1921 – 1937) у день ушанування його пам'яті та 78-х роковин з дня його розстрілу Московським комуністично-радянським режимом СРСР.

У молитві до святого владика Віктор просив молитовного заступництва перед Всемогутнім і Всемилостивим Отцем нашим Небесним за український народ, Україну та Українську Автокефальну Православну Церкву.

Біографічна довідка:

Священномученик і сповідник Христової віри Василь Липківський, митрополит Київський і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви (в миру: Василь Костянтинович Липківський), (07 (19) березня 1864, село Попудня, нині Монастирищенського району Черкаської області — 27 листопада 1937, Київ) — видатний український релігійний, церковний діяч, педагог, письменник і перекладач, борець за відродження прабатьківської Української Церкви та її утвердження, митрополит Київський і всієї України відродженої 05 травня 1920 року Української Автокефальної Православної Церкви. Активний учасник відродження прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви в Україні в 1917 – 1937 рр. У1919–1927 рр. — останній настоятель та доглядач Софії Київської. За визначенням академіка Агатангела Кримського — «апостол українського релігійно-національного відродження».

14-30 жовтня 1921 року в Києві відбувся Всеукраїнський Церковний Собор, що підтвердив автокефалію відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви УАПЦ, проголошену Всеукраїнською Православною Церковною Радою 5 травня 1920 року, і канонічно визначив: «Українська Православна Церква є автокефальною, ніякому духовному урядові інших Православних Церков не підлегла, і сама порядкує своїм духовним життям за провідництвом Святого Духа.» Протягом 1917–1921 років УАПЦ вже мала біля 2000 парафій і в кожній з них священиків, 30 окружних церковних рад, 30 єпископів, в Києві відбувся випуск 300 слухачів теологічних курсів (спочатку були місячні, опісля тримісячні і згодом піврічні богословські курси).

В ситуації, коли із-за військової агресії Московського комуністично-радянського режиму проти Української Народної Республіки і блокування відродження Української Автокефальної Православної Церкви з боку Російської Православної Церкви неможливо було провести канонічне поставлення єпископів, Собор вирішив провести висвячення єпископів за давньою церковною традицією, що мала практику застосування в окремих надзвичайних ситуаціях у Древніх Церквах, через рукоположення самих священиків. У такий спосіб було висвячено протоієрея Василя Липківського, який став митрополитом УАПЦ та протоієрея Нестора Шараєвського. Після цього, вони рукоположили інших 27 єпископів для УАПЦ.

Увесь єпископат, священство та активні вірні відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви після анексії основної території Української Народної Республіки Московським комуністично-радянським режимом, а її Західноукраїнських земель відповідно Польською Республікою, Чехословаччиною та Румунією, були заарештовані, заслані та розстріляні НКВД СРСР протягом 1930 — 1937 рр. До початку Другої світової війни діяльність відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви було заборонено в СРСР.

За час митрополичого служіння Василь Липківський доклав надзвичайних зусиль до розбудови Української Автокефальної Православної Церкви та спромігся перетворити її на впливовий фактор життя тогочасного українського суспільства. Відвідав з особистими візитами понад 400 парафій, де зустрічався з вірними УАПЦ та проповідував. Здійснив численні переклади українською мовою богослужбової та релігійної літератури. Є автором«Історії Української церкви».

У віці 73 років був розстріляний за вироком «трійки» НКВС Московського комуністично-радянського режиму. Точне місце поховання невідоме (на Лук'янівському цвинтарі в Києві встановлено символічний пам'ятний хрест). 1989 року реабілітований «за відсутністю складу злочину».

Українська Автокефальна Православна Церква шанує митрополита Василя Липківського як святого – священномученика і сповідника Христової віри. 27 листопада 1997 року, у 60-у річницю страти митрополита, рішенням ІІІ помісного Собору УАПЦ день 27 листопада було оголошено Днем пам'яті святих новомучеників землі Української — мучеників і сповідників Христової віри, загиблих в Україні від безбожницької влади протягом 1917–1991 рр. Відтак, Собор УАПЦ долучив митрополита Василя (Липківського) та його соратників до лику святих.

Канонічне відновлення та висвячення єпископату для відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви відбудеться через єпископат Польської Православної Церкви в 1942 році, єпископська спадковість якого зберігається по сьогодні. У період з 1945 по 1989 рр. діяльність УАПЦ знову буде заборонена Московським комуністично-радянським режимом в СРСР. Новітнє відновлення діяльності відродженої 5 травня 1920 року прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви в Україні відбудеться в 1989 – 1990 рр.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

ffhУБА реклама 16 copy copy copy

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
ІСТОРІЮ ШУКАВ У СВОЄМУ РОДОВІ: МАРКО ГРУШЕВСЬКИЙ ОПИСАВ ДІТЕЙ В УКРАЇНСЬКИХ ЗВИЧАЯХ

ІСТОРІЮ ШУКАВ У СВОЄМУ РОДОВІ: МАРКО ГРУШЕВСЬКИЙ ОПИСАВ ДІТЕЙ В УКРАЇНСЬКИХ ЗВИЧАЯХ

Серед безлічі достойників, закатованих більшовицькою владою, до нас повертається й Марко Федорович Грушевський...

Назва «Россия» — наслідок помилки перекладу Біблії

Назва «Россия» — наслідок помилки перекладу Біблії

Серед істориків загальновизнаним є факт того, що назву Русь в стародавні часи мали терени Наддніпрянської Укра...

ЛЮДИ ПОШКОДИЛИ 70% ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ, ПЛАНЕТІ ЗАГРОЖУЮТЬ ГОЛОД ТА ПОГОДНІ АНОМАЛІЇ. ГОЛОВНЕ З КЛІМАТИЧНОГО ЗВІТУ ООН

ЛЮДИ ПОШКОДИЛИ 70% ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ, ПЛАНЕТІ ЗАГРОЖУЮТЬ ГОЛОД ТА ПОГОДНІ АНОМАЛІЇ. ГОЛОВНЕ З КЛІМАТИЧНОГО ЗВІТУ ООН

Новий звіт ООН попереджає про катастрофічні наслідки змін клімату, однак пропонує й шляхи вирішення проблеми. ...

Ліквідація Запорозької січі

Ліквідація Запорозької січі

3 серпня 1775 року російська імператриця Катерина II видала маніфест, яким оголосила про ліквідацію Підпі...

185 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОМЕЛЯНА ОГОНОВСЬКОГО

185 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОМЕЛЯНА ОГОНОВСЬКОГО

Сьогодні в павутині інтернету вже є багато інформативних матеріалів про філолога Ом. Огоновського.

Держава може лише сприяти об’єднанню церков, а не стимулювати цей процес, – експерт

Держава може лише сприяти об’єднанню церков, а не стимулювати цей процес, – експерт

Державна влада не вправі стимулювати об'єднання релігійних спільнот, вона може лише сприяти цьому процесу.

Виступ Президента України на зустрічі з Всеукраїнською радою церков

Виступ Президента України на зустрічі з Всеукраїнською радою церков

«І були ми сліпими, і світла правоти не бачили, в омані ідольській блукали, і до того ж глухими були до спас...

Історична довідка християнізації України та становлення УАПЦ

Історична довідка християнізації України та становлення УАПЦ

40 – 70- рр. І ст. – апостольська місія апостола українського Андрія Первозванного на теренах Скіфії-Русі-Укра...

РПЦ обьявила войну Киеву, или почему Украина необходимо решить религиозный вопрос

РПЦ обьявила войну Киеву, или почему Украина необходимо решить религиозный вопрос

Украинская православная церковь Московского патриархата превратилась в мощное оружие, которое защищает интерес...

Не молитовою єдиною. Українська мова в Київській Русі

Не молитовою єдиною. Українська мова в Київській Русі

В Соборі Св. Софії, де Президенти незрідка моляться за Україну, відкрито написи тисячолітньої давнини, на яких...

Відео дня