ТОП новини


Часи – нові, а методи обливання брудом і поширення брехні – старі… (Репліка на черговий опус Іллі Бея та його «кураторів» з УПЦ МП)

mp1210 жовтня 2016 року на сторінках Інтернет-видання «Релігія в Україні» з'явилася наклепницька стаття колишнього студента й наразі викладача Київської духовної академії і семінарії УПЦ МП Іллі Бея «Плагиатчик в госкомисси, или Снова на те же грабли?»

У цій статті горе-науковця Іллі Бея (з команди «чорноморців» і «паканичів») викладено низку неправдивих відомостей стосовно мене особисто та Карпатського університету імені Августина Волошина:

1. «От частного высшего учебного заведения «Карпатский университет им. Августина Волошина» в состав Комиссии вошли ректор еп. Виктор (Бедь) (очень много титулов) и профессор кафедры истории Церкви и теоретичного богословия, член ученого совета, доктор богословских наук, архимандрит Гавриил (Кризина) (пруфлинк), который решил максимально отдалиться от своего основного места работы и назвался ведущим научным сотрудником Музея истории Десятинной церкви».

Насправді:

До складу Комісій МОН із визнання документів вищих духовних навчальних закладів особисто мене включено за поданням Української Автокефальної Православної Церкви як її офіційного представника.

Стосовно архімандрита Гавриїла Кризини, то він включений до складу Комісії з визнання дипломів випускників ВДНЗ за поданням Громадської ради при МОН України щодо співпраці з Церквами та релігійними організаціями, а не за поданням Карпатського університету імені Августина Волошина (м. Ужгород). Архімандрит Гавриїл Кризина не є на основній роботі й не є членом Вченої ради Карпатського університету імені Августина Волошина, він проживає в Києві, а не в Ужгороді.

При цьому під час голосування у справі архімандрита Гавриїла Кризини я «утримався» від голосування. Тож жодних конфліктів інтересів...

2. «Интересно, что входящий в состав обеих Комиссий проф. Виктор Бедь, желавший подтвердить свои кандидатство и докторство, и которому было отказано в удовлетворении его желания, не усмотрел конфликта интересов в отношении собственных документов».

Насправді:

Особисто я не звертався до Комісії МОН із визнання документів про наукові ступені і вчені звання вищих духовних навчальних закладів, оскільки мої наукові ступені та вчені звання здобуто у встановленому порядку для світських вищих навчальних закладів, наукових установ і спеціалізованих учених рад, тож необхідності в такому додатковому визнанні для мене немає, і таке додаткове, визнання через рішення вищезазначеної Комісії не передбачено згідно з чинним законодавством України.

3. «Синод УПЦ 23 декабря 2014 г. определил:

«3. ...припинити діяльність Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія шляхом ліквідації. 6. Звернутись до Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України про ліквідацію УУБА як самоврядної релігійної організації, засновником якої є Київська Митрополія Української Православної Церкви. 8. Єпархіальним архієреям... враховувати, що диплом Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія не відповідає диплому вищого духовного навчального закладу Української Православної Церкви» (Журнал № 94)».

Насправді:

Ухвалюючи рішення політичне рішення, за вказівкою Московської патріархії РПЦ, 23 грудня 2014 р. Синод УПЦ МП припинив діяльність самоврядної релігійної організації Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви Московського патріархату, яка офіційно діяла на той час під керівництвом ректора Федора Мамасуєва, архієпископа Мукачівського і Карпатського. Я на той час уже не очолював цю релігійну організацію, відповідно до іншого політичного рішення Синоду УПЦ МП від 19 червня 2014 року, ухваленого також за вказівкою Московської патріархії РПЦ.

Усі дипломи, видані УУБА УПЦ МП у період із грудня 2003 по червень 2014 рр., за мого ректорства, були і є чинними, оскільки видавалися відповідно до рішення Синоду УПЦ МП від 29 грудня 2003 року, Статуту УУБА УПЦ МП, благословення Блаженнійшого Володимира Сабодана, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Московського патріархату, та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Те, що видавили, визнавали чи не визнавали на рівні УПЦ МП після 19 червня 2014 року щодо УУБА УПЦ МП (як релігійної організації) за керівництва УПЦ МП митрополита Онуфрія Березовського, керуючого справами та одночасно ректор Київських духовних шкіл УПЦ МП митрополита Антонія Паканича (ректор у підпорядкуванні якого перебуває Ілля Бей) та ректора УУБА УПЦ МП (релігійної організації) архієпископа Федора Мамасуєва, мені не відомо і до мене не має жодного стосунку, як не має жодного стосунку й до Карпатського університету імені Августина Волошина.

4. УУБА УПЦ МП «было реорганизовано в Богословско-философский факультет нынешнего Карпатского университета им. Августина Волошина».

Насправді:

УУБА УПЦ МП ніколи не була і не є богословсько-філософським факультетом Карпатського університету імені Августина Волошина. Цей факультет (січень 2002 р.) як структурний підрозділ Карпатського університету імені Августина Волошина був створений набагато раніше за УУБА УПЦ МП (грудень 2003 р.) і діє по сьогодні без будь-яких реорганізацій.

Цікаво також відзначити, що колишній студент, а наразі викладач Київської духовної академії і семінарії УПЦ МП Ілля Бей зазначає у своєму опусі про факт визнання Комісією МОН України диплома про науковий ступінь, виданий шановному архімандриту Гавриїлові Кризині Київською духовною академією УПЦ МП, а різного роду брудні звинувачення з цього приводу висловлює на мою адресу та адресу Карпатського університету імені Августина Волошина. А що Київська духовна академія і семінарія УПЦ МП уже теж «реорганізована» у структурний підрозділ Карпатського університету імені Августина Волошина?

При цьому слід зазначити, що один із «кураторів» і наукових «поводарів» Іллі Бея – Юрій Чорноморець, представник Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (який вважає сам себе неперевершеним і першочерговим філософом та теологом в Україні), та представник Української Православної Церкви Московського патріархату єпископ Веніамин Погребний є також членом вищезазначеної Комісії та жодних зауважень щодо визнання диплома про науковий ступінь архімандрита Гавриїла Кризини під час засідання Комісії й ухвалення відповідного рішення не висловлювали і голосували «за». Але з приводу порушеного питання у магістра Іллі Бея жодних нарікань на адресу НПУ імені М. Драгоманова чи КДАіС УПЦ МП немає. А от до Карпатського університету імені Августина Волошина, який жодних наукових ступенів та вчених звань архімандритові Гавриїлу Кризині ніколи не присвоював, претензії від «переученого» представника різного роду МП-шних «чорноморців» та «паканичів» аж зашкалюють...

Дивна логіка чи може просто черговий вияв «командного» горя з розуму...

Щодо інших безкультурних і неправдивих нападів Бея та його «кураторів» на мою адресу та адресу Карпатського університету імені Августина Волошина, то від коментарів утримаюсь...

Хто уміє читати, сам зробить належні висновки...

P.S.: Що ж до вияву подяки на адресу минулого і теперішнього керівництва МОН України, то Ілля Бей одночасно дякує і мені, оскільки я був серед перших осіб, які на найвищому рівні свого часу наполегливо порушували питання про необхідність державного визнання документів випускників та науковців вищих духовних навчальних закладів. Та про це наш горе-науковець та його «куратори» забули... Не страшно, головне, що добра і богоугодна справа на сьогодні зрушила з місця...

+ Віктор (Бедь),
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією,
голова Комісії з духовності, освіти та катехізації
Української Автокефальної Православної Церкви,
ректор Карпатського університету імені Августина Волошина
та Української богословської академії,
доктор богословських наук, доктор юридичних наук,
професор, академік
м. Ужгород,
10.10.2016 р.

ffhУБА реклама 16 copy copy copy

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Держава може лише сприяти об’єднанню церков, а не стимулювати цей процес, – експерт

Держава може лише сприяти об’єднанню церков, а не стимулювати цей процес, – експерт

Державна влада не вправі стимулювати об'єднання релігійних спільнот, вона може лише сприяти цьому процесу.

Виступ Президента України на зустрічі з Всеукраїнською радою церков

Виступ Президента України на зустрічі з Всеукраїнською радою церков

«І були ми сліпими, і світла правоти не бачили, в омані ідольській блукали, і до того ж глухими були до спас...

Історична довідка християнізації України та становлення УАПЦ

Історична довідка християнізації України та становлення УАПЦ

40 – 70- рр. І ст. – апостольська місія апостола українського Андрія Первозванного на теренах Скіфії-Русі-Укра...

РПЦ обьявила войну Киеву, или почему Украина необходимо решить религиозный вопрос

РПЦ обьявила войну Киеву, или почему Украина необходимо решить религиозный вопрос

Украинская православная церковь Московского патриархата превратилась в мощное оружие, которое защищает интерес...

Не молитовою єдиною. Українська мова в Київській Русі

Не молитовою єдиною. Українська мова в Київській Русі

В Соборі Св. Софії, де Президенти незрідка моляться за Україну, відкрито написи тисячолітньої давнини, на яких...

Украина стремится иметь свою Поместную православную Церковь

Украина стремится иметь свою Поместную православную Церковь

Социологические исследования, если они действительно научно обоснованные, — это не просто зеркало существующег...

Юдина зрада, Голгофа та Великдень України

Юдина зрада, Голгофа та Великдень України

Україна пройшла Великий піст і святкує Великдень. Чи може для окремої країни існувати свій Гетсиманський сад? ...

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

Олександр Духнович – великий борець за національну свободу та ідентифікацію карпатоукраїнців (карпаторуських) на Закарпатті в ХІХ ст.

30 березня 2015 року виповнилось 150 років з дня смерті великого будителя карпатоукраїнців (карпаторуських, ру...

Історія переслідування української мови, а через неї і української нації, чужинськими владами в україні за останні 400 років

Історія переслідування української мови, а через неї і української нації, чужинськими владами в україні за останні 400 років

3 липня 2012 року фракція Партії регіонів та Комуністичної партії (обидві політично-ідеологічні спадкоємці КПР...

Речник УПЦ МП виступив проти надання західними країнами зброї україні у війні з московсько-путінськими окупантами...

Речник УПЦ МП виступив проти надання західними країнами зброї україні у війні з московсько-путінськими окупантами...

"Реанімований комуністично-ординський режим Московії активізує антиукраїнську пропаганду та подальше розділенн...

Лист - заклик до об'єднання всіх православних Церков в Україні і визнання світовим православям автокефалії єдиної Помісної Православної Церкви

Лист - заклик до об'єднання всіх православних Церков в Україні і визнання світовим православям автокефалії єдиної Помісної Православної Церкви

З настанням весни пробуджується вся природа . Цьогорічна весна є променем надії і початком нового життя, особл...

Відео дня