ТОП новини


Мукачівська єпархія УПЦ МП підтвердила свою причетність до підробки документів із метою злочинного захоплення земельної ділянки парафії УАПЦ в Ужгороді

8789986 1 copy copy copy

Як раніше вже повідомлялось нашим виданням, представниками Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (очільник Федор (Олександр Мамасуєв) після незаконного захоплення частини земельної ділянки парафії Карпатської єпархії УАПЦ в Ужгороді на вул. Минайській, 71 було вчинено протиправні дії з підробки установчих документів із метою шахрайським шляхом за співучасті низки посадових осіб та окремих депутатів Ужгородської міської ради (міський голова Богдан Андріїв, голова земельної комісії Станіслав Пономарьов, які є парафіянами УПЦ МП) отримати рішення на частину вищезазначеної земельної ділянки.

Оприлюднений матеріал щодо цієї ганебної і злочинної за оборудки викликав великий резонанс серед громадськості області. Відтак буквально 16 березня ц. р. Мукачівська єпархія УПЦ Московського патріархату (очільник Федор (Олександр) Мамасуєв) зробила офіційну заяву під притаманним для неї заголовком «ОФІЦІЙНО. Відповідь на черговий наклеп та брудну брехню з боку «Карпатської єпархії» УАПЦ». При цьому для введення в оману широкої громадськості до матеріалу додано низку фотографій, на яких маса людей – зведених і звезених із числених парафій Мукачівської єпархії, під охороною правоохоронців; їх видано за нібито парафіян релігійної громади УПЦ МП в м. Ужгороді на вул. Минайській, 71 (настоятель протоієрей Василь Мищак). А це насправді далеко не відповідає дійсності.

Наразі не будемо вдаватися в розлоге словоблудство, викладене в так званій «офіційній відповіді» представників Московського патріархату, а звернемо увагу тільки на ті факти, які було описано у нашому матеріалі http://sz.uz.ua/vlada/6817-yak-kerivnitstvo-uzhgorodskoji-miskoji-radi-spriyae-shakhrajskomu-zakhoplennyu-ta-peredachi-zemelnoji-dilyanki-parafiji-karpatskoji-eparkhiji-uapts-na-korist-moskovskogo-patriarkhatu.html і які доказово підтверджують шахрайську і злочинну діяльність представників Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату щодо незаконного захоплення частини земельної ділянки релігійної громади Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви в м. Ужгороді на вул. Минайській, 71 та подальшого намагання за співучасті вищезазначених посадових осіб та окремих депутатів Ужгородської міської ради «узаконити» свої протиправні дії.

У своїй «офіційній відповіді» Мукачівська єпархія УПЦ Московського патріархату (очільник Федор (Олександр) Мамасуєв) наводить посилання на розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації за №155 від 30 березня 2004 року і стверджує, що саме згідно з цим документом було зареєстровано релігійну громаду УПЦ МП, яка і має право на земельну ділянку в м. Ужгороді на вул. Минайській, 71.

Але факти і документи – уперта річ... Згідно з розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації за №155 від 30 березня 2004 року, було зареєстровано не нову релігійну громаду, а статут у новій редакції раніше створеної, ще в 2002 році, релігійної громади УПЦ Київського патріархату святих рівноапостольних кн. Володимира і кн. Ольги в м. Ужгороді, яка згодом перейшла до складу Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (2004 рік), відтак під час Революції Гідності вийшла з Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (2014 рік) (очільник Федор (Олександр) Мамасуєв) і увійшла до складу Закарпатської єпархії УПЦ Київського патріархату (2014 рік) (очільник Варсанофій (Володимир) Руднік). Після того як за спиною парафіян цієї релігійної громади були вчинені протиправні дії щодо спроби поділити виділену їй земельну ділянку (за участі керівництва Мукачівської єпархії УПЦ МП та Закарпатської єпархії УПЦ КП), ця релігійна громада ухвалила одноголосне рішення про вихід зі складу Закарпатської єпархії УПЦ Київського патріархату і входження до складу Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (2016 рік).

Щоб не бути голослівними, надаємо можливість ознайомитись із реєстраційними документами релігійної громади Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви парафії на честь святих рівноапостольних кн. Володимира і кн. Ольги в м. Ужгороді за період із 2002 року й по сьогодні.

01

02

03

04

05

06

09

Наведені документи засвідчують, що в процесі свого створення та розбудови релігійна громада Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (ідентифікаційний код юридичної особи: 26211875) має таку правову історію офіційної реєстрації статутів:

- первинна реєстрація статуту відповідно до розпорядження голови Закарпатської ОДА за №332 від 01.08.2002 р.;
- реєстрація статуту в новій редакції відповідно до розпорядження голови Закарпатської ОДА за №155 від 30.03.2004 р.;
- реєстрація статуту в новій редакції відповідно до розпорядження голови Закарпатської ОДА за №253 від 22.08.2014 р.;
- реєстрація статуту в новій редакції відповідно до розпорядження голови Закарпатської ОДА за №334 від 05.07.2016 р.

Усі підтверджуючі документи щодо йього питання зберігаються у відділі у справах національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації, а також у державного реєстратора.

Тож, як бачимо, наведені документи однозначно засвідчують той факт, що, згідно з розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації за №155 від 30 березня 2004 року, було зареєстровано статут у новій редакції саме існуючої на сьогодні релігійної громади Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (яка на той час тимчасово ввійшла до складу УПЦ МП), – ідентифікаційний код юридичної особи: 26211875, – а не статут новоствореної парафії Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату, яка тільки в липні 2016 року шляхом подачі державному реєстратору підроблених документів отримає статут юридичної особи з новим ідентифікаційним кодом: 40883862, що відрізняється від ідентифікаційного коду юридичної особи вищезазначеної релігійної громади Карпатської єпархії УАПЦ (існуючої з 2002 року).

Натомість у липні 2016 року представники Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (очільник Федор (Олександр) Мамасуєв; протоієрей Василь Мищак) обманним шляхом та за співучасті окремих посадови осіб відділу у справах національностей та релігій Закарпатської ОДА отримали частину установчих документів релігійної громади Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви парафії святих рівноапостольних кн. Володимира і кн. Ольги в м. Ужгороді (ідентифікаційний код юридичної особи: 26211875) за 2004 рік та здійснили, фактично, незаконну державну реєстрацію юридичної особи (отримавши новий ідентифікаційний код юридичної особи: 40883862) за підробленими установчими документами нібито нової релігійної громади Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату, створеної начебто ще в 2004 році, згідно з одним і тим же розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації за №155 від 30 березня 2004 року. А відтак звернулися до керівництва Ужгородської міської ради (міський голова Богдан Андріїв, голова земельної комісії Станіслав Пономарьов) з проханням розділити раніше виділену земельну ділянку релігійній громаді Карпатської єпархії УАПЦ в м. Ужгороді на вул. Минайській, 71 та передати їм її частину, мовляв, на тих підставах, що вони є тією релігійною громадою святих рівноапостольних кн. Володимира і кн. Ольги, якій цю ділянку і було виділено раніше...

Отже, представивши в своїй «офіційній відповіді» посилання на розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації за №155 від 30 березня 2004 року представники Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (очільник Федор (Олександр) Мамасуєв), фактично, підтвердили підробку ними установчих документів щодо так званої релігійної громади УПЦ МП святих рівноапостольних кн. Володимира і кн. Ольги в м. Ужгороді (ідентифікаційний код: 40883862), про що й ішлося в матеріалі попереднього розслідування газети «Срібна Земля».

Коментарі, здається зайві... А шахрайство – на лице...

Але як могло так трапитися, що закони України та конституційні права і свободи віруючих вищезазначеної релігійної громади Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви тривалий період цинічно порушуються низкою посадових осіб Закарпатської обласної державної адміністрації та керівництвом Ужгородської міської ради (міський голова Богдан Андріїв, голова земельної комісії Станіслав Пономарьов – обоє прихожани УПЦ Московського патріархату)?!

Чи не тому, що тривалий період представники правоохоронних органів (Ужгородської міської поліції та місцевої прокуратури) фактично прикривали і прикривають злочинну діяльність представників Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (зокрема протоієрея Василя Мищака), які допускали і допускають надалі безкарне вчинення відвертих злочинів стосовно до духовенства та вірних релігійної громади Карпатської єпархії УАПЦ парафії святих рівноапостольних кн. Володимира і кн. Ольга в м. Ужгороді (ідентифікаційний код юридичної особи: 26211875), зокрема щодо захоплення земельної ділянки і будівництва на ній незаконної будівлі, здійснення пограбування церковного майна парафії УАПЦ, а тепер – вчинення і підробки документів із метою шахрайським способом заволодіти чужою земельною ділянкою. Всі звернення з цих питань до правоохоронних органів і прокуратури впродовж 2015–2017 рр. були проігноровані, а винні особи не притягнуті до належної юридичної відповідальності. А тепер це беззаконня планується закріпити на черговому засіданні Ужгородської міської ради

А цей безлад, духовний занепад і правовий нігілізм процвітає у нас і тому, що керівництво Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату (очільник Федор (Олександр) Мамасуєв), ігноруючи Заповіді Божі та вчення Спасителя нашого Ісуса Христа, стало саме на шлях протиправної діяльності і вчить своїх священнослужителів та вірних (серед яких бачимо і багато можновладців та представників правоохоронних органів, суду) жити не за правдою, а за брехнею, служачи не Богу, а мамоні... І це не дивно, бо в умовах відкритої війни московського путінсько-гундяєвського режиму Російської Федерації проти України найвище керівництво Московського патріархату, зневажаючи Заповіді Божі, благословляє російській війська та терористів захоплювати українські землі та вбивати українців.., не допускає подолання розділення серед українських православних та перешкоджає утвердженню Єдиної, Помісної, майже 2000-літньої Української Автокефальної Православної Церкви. І робляться всі ці безчинства за нашої мовчазливої згоди та бездіяльності...

Але доки ми, українці, терпітимемо знущання та зневагу до самих себе з боку продажних і корумпованих окремих можновладців, правоохоронців, прокурорів, суддів, та знахабнілих представників Московського патріархату на нашій, Богом даній нам Українській землі?!

Відділ журналістських розслідувань «СЗ»

 

ffhУБА реклама 16 copy copy copy

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
12 листопада (31 жовтня) 1803 р. у неволі на Соловках помер святий праведний Петро Калнишевський — Гетьман України

12 листопада (31 жовтня) 1803 р. у неволі на Соловках помер святий праведний Петро Калнишевський — Гетьман України

ПЕТРО КАЛНИШЕВСЬКИЙ - ОСТАННІЙ ОТАМАН ЗАПОРІЗЬКОЇ СІЧІ, ЩО 26 РОКІВ ПРОВІВ У РОСІЙСЬКІЙ В'ЯЗНИЦІ.

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібридном...

Забутий ювілей. 400-ліття «Граматики» українського вченого Мелетія Смотрицького

Забутий ювілей. 400-ліття «Граматики» українського вченого Мелетія Смотрицького

Те, що культурна політика нашої влади (як теперішньої, так, зрештою, й попередньої) не викликає, м’яко кажучи,...

В Ужгороді відбулося організаційне засідання Комісії із збереження національної пам’яті Закарпаття

В Ужгороді відбулося організаційне засідання Комісії із збереження національної пам’яті Закарпаття

11 вересня 2019 року, за ініціативою Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ с...

Україна вшановує роковини депортації західних українців (відео)

Україна вшановує роковини депортації західних українців (відео)

У 1944–1951 роках близько 700 тисяч українців були позбавлені своїх домівок.

ЇХ ВИСЕЛИЛИ У СТЕПИ: ЯК ЗГАДУЮТЬ ДЕПОРТАЦІЮ ЗАХІДНИХ УКРАЇНЦІВ СВІДКИ ЗЛОЧИНІВ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ

ЇХ ВИСЕЛИЛИ У СТЕПИ: ЯК ЗГАДУЮТЬ ДЕПОРТАЦІЮ ЗАХІДНИХ УКРАЇНЦІВ СВІДКИ ЗЛОЧИНІВ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ

  В Україні вперше на державному рівні вшановують роковини цих подій.   75-ті рок...

Повторне ЗНО у магістратуру відбудеться 5 листопада

Повторне ЗНО у магістратуру відбудеться 5 листопада

05 листопада 2019 року відбудеться спеціально організована сесія єдиного вступного іспиту з іноземних мов для ...

Вступ-2020: у МОН назвали ТОП-10 новацій проєкту Умов прийому до вишів

Вступ-2020: у МОН назвали ТОП-10 новацій проєкту Умов прийому до вишів

Мінімальні зміни в строках вступної кампанії, більша увага до вступників з особливими освітніми потребами, пош...

До освітнього парламентського комітету ввійшли 12 депутатів

До освітнього парламентського комітету ввійшли 12 депутатів

Членами Комітету з питань освіти, науки та інновацій у парламенті ІХ скликання стали 12 народних депутатів. Ві...

“Наші педагоги мають отримувати пристойну заробітну плату”, - Ганна Новосад

“Наші педагоги мають отримувати пристойну заробітну плату”, - Ганна Новосад

Але це залежить від бюджету,  зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад під час ранкового еф...

Кабмін затвердив функції Держслужби з етнополітики і свободи совісті

Кабмін затвердив функції Держслужби з етнополітики і свободи совісті

Кабінет міністрів України затвердив положення про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті.

Акредитація освітніх програм університетів відбуватиметься онлайн

Акредитація освітніх програм університетів відбуватиметься онлайн

Вищі заклади освіти, які виявлять бажання акредитувати освітні програми, зможуть це зробити просто: без запо...

Відео дня