ТОП новини


Випад спікера УПЦ КП на адресу Вселенського Патріарха Варфоломія І, поширений на сайтах «Релігія в Україні» та «RISU» є безпідставним, носить відверто надуманий характер та не сприяє процесу визнання Української Церкви

 

51822Як повідомляють інформаційні ресурси «Релігія в Україні» (зокрема наближений до УПЦ Московського патріархату) та «RISU» (наближений до УГКЦ Римського понтифікату), голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) прокоментував телефонну розмову президента Російської Федерації Володимира Путіна з Константинопольським Патріархом Варфоломієм І, яка відбулася 3 квітня ц. р., та заявив наступне: «На думку архієрея, подяка від Путіна Патріарху «за єдність» може "тлумачиться лише так - Путін вдячний, що Фанар досі не ухвалив рішень щодо України. Бо саме це найбільше турбує Москву в контексті «єдності» - збереження її церковного впливу на Україну".

Джерела:
https://www.religion.in.ua/news/vazhlivo/39478-spiker-upc-kp-putin-dyakuye-konstantinopolskomu-patriarxu-za-te-shho-toj-dosi-ne-uxvaliv-rishen-shhodo-ukrayini.html

https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/70787/

Зрозуміло, що заява архієпископа Євстратія (Зорі), голови інформаційного управління УПЦ Київського патріархату є голослівною та безпідставно кидає тінь на Вселенського Патріарха, особливо зважаючи на те, що сам же він у повідомленні на своїй сторінці у Фейсбуку від 4 квітня ц. р. написав: 
«З достовірних джерел відомо, що Путін пропонував Патріарху Варфоломію зустрітися в Анкарі. Від Патріарха відповіли про можливість зустрічі лише в офіційній резиденції на Фанарі в Стамбулі. Летіти в Стамбул для зустрічі Путін не схотів. Тому вирішили обмежитися телефонною розмовою…».

Джерело:
https://www.facebook.com/yevstr/posts/1605541826160762

За повідомленням прес-служби президента Російської Федерації, "в ходе визита главы Российского государства в Турецкую Республику состоялся телефонный разговор Владимира Путина с Патриархом Константинопольским Варфоломеем I". Далі прес-служба зазначає, що "Патриарх Константинопольский поздравил Владимира Путина с победой на президентских выборах, а также с наступающими пасхальными праздниками. Глава Российского государства передал Варфоломею I наилучшие пожелания Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и выразил особую признательность за постоянно оказываемую поддержку единству православного мира. Отмечена также активная общественная и благотворительная деятельность Константинопольского Патриарха, в частности большой вклад в создание условий для удовлетворения религиозных потребностей представителей русскоязычной общины в Турции".

Джерело:
http://kremlin.ru/events/president/news/57193

Тож як бачимо, телефонна розмова президента Російської Федерації Володимира Путіна з Всесвятійшим Варфоломієм І, Архієпископом Константинопольським – Нового Риму, Вселенським Патріархом була проведена виключно в рамках міжнародного протоколу (міждержавного і церковного) і не більше, та на особисте прохання глави російської держави. При цьому в телефонній розмові з главою Російської Федерації Константинопольський Патріарх не обмовився жодним словом щодо України та питання визнання Української Церкви і надання їй автокефалії, оскільки дана тема не була предметом короткої телефонної розмови і не відноситься до відання Російської Федерації та її політичного керівництва.

За таких обставин виникає резонне запитання, з яких причин УПЦ Київського патріархату та інформаційні сайти наближені зокрема до УПЦ Московського патріархату і УГКЦ Римського понтифікату поширили за своєю сутністю провокаційний інформаційний матеріал, який безпідставно кидає тінь на діяльність Всесвятійшого Варфоломія І, Патріарха Константинопольського у питанні вирішення за його участі визнання Української Церкви та надання їй автокефалії?

І це на фоні того, що нібито не Святійший Франциск, Папа Римський, глава Римо-Католицької Церкви (а відтак і УГКЦ та інших уніатських церков) 10 червня 2015 року приймав у своїй резиденції у Ватикані президента Російської Федерації Володимира Путіна та дарував йому подарунки і вручав церковну нагороду, нібито не Святійший Франциск, Папа Римський, 12 лютого 2016 року цілувався в Гавані із Московським Патріархом Кирилом (Гундяєвим) та нібито не глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет (Денисенко) 16 листопада 2017 року писав чолобитну до Московського Патріарха Кирила (Гундяєва) і Архієрейського Собору Російської Православної Церкви (Московського патріархату) з проханням прощення та надання очолюваній ним церковній структурі автокефалії від Москви.

Нібито не глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет (Денисенко) разом із комуністичним ідеологом, надалі президентом України Леонідом Кравчуком, фактично діючи на користь Москви та РПЦ (Московського патріархату),  в червні 1992 року незаконно зняли із державної реєстрації Статут відродженої Української Автокефальної Православної Церкви і тим самим зірвали уже узгоджений процес визнання Української Церкви Константинопольським патріархатом з подальшим наданням їй автокефалії.

Нібито не глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет (Денисенко), із-за тієї причини, що не він очолить визнану Константинопольським патріархатом Українську Церкву, в 2008 році зірвав новий узгоджений процес визнання Української Церкви з подальшим наданням їй автокефалії.

І таких нібито можна перерахувати іще багато...

При цьому слід зазначити, якщо хтось не знає чи забув, і в 1992 та 2008 рр., як і сьогодні, тим Вселенським Патріархом, який намагався і намагається допомогти вирішити питання визнання Української Церкви та надання їй Автокефалії, був і є той же Патріарх - Варфоломій І.

То ж кому, чому і на користь кого сьогодні хочеться безпідставно кинути тінь на діяльність Всесвятійшого Варфоломія І, Архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха та породити напруження у відносинах України з Константинопольською Православною Церквою – Церквою-Матір’ю для Української Церкви? На мою думку, цей безпідставний прикрий докір зроблено необдумано і на догоду багатьох як недоброзичливців у вирішенні українського церковного питання, так і просто недолугих людей, але ні в якому разі не на користь пошуку реальних шляхів до чим швидшого подолання розділення серед українських християн, досягнення національної і духовної єдності української нації та утвердження Помісної Автокефальної Української Церкви.

Та зважаючи на мудрість, витримку та великий управлінський церковний досвід  Всесвятійшого Патріарха Константинопольського Варфоломія І, переконаний що Його Всесвятість з любов’ю у Христі, у ці дні Світлого тижня святкування Воскресіння Христового, як люблячий батько не помітить цієї кривди і вибачить її тим, які не розуміють що творять…

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

+ Віктор (Бедь),
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією
Української Автокефальної Православної Церкви,
президент Міжнародної академії богословських наук

м. Ужгород,
12.04.2018 р.

 

 

ffhУБА реклама 16 copy copy copy

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
12 листопада (31 жовтня) 1803 р. у неволі на Соловках помер святий праведний Петро Калнишевський — Гетьман України

12 листопада (31 жовтня) 1803 р. у неволі на Соловках помер святий праведний Петро Калнишевський — Гетьман України

ПЕТРО КАЛНИШЕВСЬКИЙ - ОСТАННІЙ ОТАМАН ЗАПОРІЗЬКОЇ СІЧІ, ЩО 26 РОКІВ ПРОВІВ У РОСІЙСЬКІЙ В'ЯЗНИЦІ.

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібридном...

Забутий ювілей. 400-ліття «Граматики» українського вченого Мелетія Смотрицького

Забутий ювілей. 400-ліття «Граматики» українського вченого Мелетія Смотрицького

Те, що культурна політика нашої влади (як теперішньої, так, зрештою, й попередньої) не викликає, м’яко кажучи,...

В Ужгороді відбулося організаційне засідання Комісії із збереження національної пам’яті Закарпаття

В Ужгороді відбулося організаційне засідання Комісії із збереження національної пам’яті Закарпаття

11 вересня 2019 року, за ініціативою Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ с...

Україна вшановує роковини депортації західних українців (відео)

Україна вшановує роковини депортації західних українців (відео)

У 1944–1951 роках близько 700 тисяч українців були позбавлені своїх домівок.

ЇХ ВИСЕЛИЛИ У СТЕПИ: ЯК ЗГАДУЮТЬ ДЕПОРТАЦІЮ ЗАХІДНИХ УКРАЇНЦІВ СВІДКИ ЗЛОЧИНІВ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ

ЇХ ВИСЕЛИЛИ У СТЕПИ: ЯК ЗГАДУЮТЬ ДЕПОРТАЦІЮ ЗАХІДНИХ УКРАЇНЦІВ СВІДКИ ЗЛОЧИНІВ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ

  В Україні вперше на державному рівні вшановують роковини цих подій.   75-ті рок...

Повторне ЗНО у магістратуру відбудеться 5 листопада

Повторне ЗНО у магістратуру відбудеться 5 листопада

05 листопада 2019 року відбудеться спеціально організована сесія єдиного вступного іспиту з іноземних мов для ...

Вступ-2020: у МОН назвали ТОП-10 новацій проєкту Умов прийому до вишів

Вступ-2020: у МОН назвали ТОП-10 новацій проєкту Умов прийому до вишів

Мінімальні зміни в строках вступної кампанії, більша увага до вступників з особливими освітніми потребами, пош...

До освітнього парламентського комітету ввійшли 12 депутатів

До освітнього парламентського комітету ввійшли 12 депутатів

Членами Комітету з питань освіти, науки та інновацій у парламенті ІХ скликання стали 12 народних депутатів. Ві...

“Наші педагоги мають отримувати пристойну заробітну плату”, - Ганна Новосад

“Наші педагоги мають отримувати пристойну заробітну плату”, - Ганна Новосад

Але це залежить від бюджету,  зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад під час ранкового еф...

Кабмін затвердив функції Держслужби з етнополітики і свободи совісті

Кабмін затвердив функції Держслужби з етнополітики і свободи совісті

Кабінет міністрів України затвердив положення про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті.

Акредитація освітніх програм університетів відбуватиметься онлайн

Акредитація освітніх програм університетів відбуватиметься онлайн

Вищі заклади освіти, які виявлять бажання акредитувати освітні програми, зможуть це зробити просто: без запо...

Відео дня