ТОП новини


Випад спікера УПЦ КП на адресу Вселенського Патріарха Варфоломія І, поширений на сайтах «Релігія в Україні» та «RISU» є безпідставним, носить відверто надуманий характер та не сприяє процесу визнання Української Церкви

 

51822Як повідомляють інформаційні ресурси «Релігія в Україні» (зокрема наближений до УПЦ Московського патріархату) та «RISU» (наближений до УГКЦ Римського понтифікату), голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) прокоментував телефонну розмову президента Російської Федерації Володимира Путіна з Константинопольським Патріархом Варфоломієм І, яка відбулася 3 квітня ц. р., та заявив наступне: «На думку архієрея, подяка від Путіна Патріарху «за єдність» може "тлумачиться лише так - Путін вдячний, що Фанар досі не ухвалив рішень щодо України. Бо саме це найбільше турбує Москву в контексті «єдності» - збереження її церковного впливу на Україну".

Джерела:
https://www.religion.in.ua/news/vazhlivo/39478-spiker-upc-kp-putin-dyakuye-konstantinopolskomu-patriarxu-za-te-shho-toj-dosi-ne-uxvaliv-rishen-shhodo-ukrayini.html

https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/70787/

Зрозуміло, що заява архієпископа Євстратія (Зорі), голови інформаційного управління УПЦ Київського патріархату є голослівною та безпідставно кидає тінь на Вселенського Патріарха, особливо зважаючи на те, що сам же він у повідомленні на своїй сторінці у Фейсбуку від 4 квітня ц. р. написав: 
«З достовірних джерел відомо, що Путін пропонував Патріарху Варфоломію зустрітися в Анкарі. Від Патріарха відповіли про можливість зустрічі лише в офіційній резиденції на Фанарі в Стамбулі. Летіти в Стамбул для зустрічі Путін не схотів. Тому вирішили обмежитися телефонною розмовою…».

Джерело:
https://www.facebook.com/yevstr/posts/1605541826160762

За повідомленням прес-служби президента Російської Федерації, "в ходе визита главы Российского государства в Турецкую Республику состоялся телефонный разговор Владимира Путина с Патриархом Константинопольским Варфоломеем I". Далі прес-служба зазначає, що "Патриарх Константинопольский поздравил Владимира Путина с победой на президентских выборах, а также с наступающими пасхальными праздниками. Глава Российского государства передал Варфоломею I наилучшие пожелания Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и выразил особую признательность за постоянно оказываемую поддержку единству православного мира. Отмечена также активная общественная и благотворительная деятельность Константинопольского Патриарха, в частности большой вклад в создание условий для удовлетворения религиозных потребностей представителей русскоязычной общины в Турции".

Джерело:
http://kremlin.ru/events/president/news/57193

Тож як бачимо, телефонна розмова президента Російської Федерації Володимира Путіна з Всесвятійшим Варфоломієм І, Архієпископом Константинопольським – Нового Риму, Вселенським Патріархом була проведена виключно в рамках міжнародного протоколу (міждержавного і церковного) і не більше, та на особисте прохання глави російської держави. При цьому в телефонній розмові з главою Російської Федерації Константинопольський Патріарх не обмовився жодним словом щодо України та питання визнання Української Церкви і надання їй автокефалії, оскільки дана тема не була предметом короткої телефонної розмови і не відноситься до відання Російської Федерації та її політичного керівництва.

За таких обставин виникає резонне запитання, з яких причин УПЦ Київського патріархату та інформаційні сайти наближені зокрема до УПЦ Московського патріархату і УГКЦ Римського понтифікату поширили за своєю сутністю провокаційний інформаційний матеріал, який безпідставно кидає тінь на діяльність Всесвятійшого Варфоломія І, Патріарха Константинопольського у питанні вирішення за його участі визнання Української Церкви та надання їй автокефалії?

І це на фоні того, що нібито не Святійший Франциск, Папа Римський, глава Римо-Католицької Церкви (а відтак і УГКЦ та інших уніатських церков) 10 червня 2015 року приймав у своїй резиденції у Ватикані президента Російської Федерації Володимира Путіна та дарував йому подарунки і вручав церковну нагороду, нібито не Святійший Франциск, Папа Римський, 12 лютого 2016 року цілувався в Гавані із Московським Патріархом Кирилом (Гундяєвим) та нібито не глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет (Денисенко) 16 листопада 2017 року писав чолобитну до Московського Патріарха Кирила (Гундяєва) і Архієрейського Собору Російської Православної Церкви (Московського патріархату) з проханням прощення та надання очолюваній ним церковній структурі автокефалії від Москви.

Нібито не глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет (Денисенко) разом із комуністичним ідеологом, надалі президентом України Леонідом Кравчуком, фактично діючи на користь Москви та РПЦ (Московського патріархату),  в червні 1992 року незаконно зняли із державної реєстрації Статут відродженої Української Автокефальної Православної Церкви і тим самим зірвали уже узгоджений процес визнання Української Церкви Константинопольським патріархатом з подальшим наданням їй автокефалії.

Нібито не глава УПЦ Київського патріархату Патріарх Філарет (Денисенко), із-за тієї причини, що не він очолить визнану Константинопольським патріархатом Українську Церкву, в 2008 році зірвав новий узгоджений процес визнання Української Церкви з подальшим наданням їй автокефалії.

І таких нібито можна перерахувати іще багато...

При цьому слід зазначити, якщо хтось не знає чи забув, і в 1992 та 2008 рр., як і сьогодні, тим Вселенським Патріархом, який намагався і намагається допомогти вирішити питання визнання Української Церкви та надання їй Автокефалії, був і є той же Патріарх - Варфоломій І.

То ж кому, чому і на користь кого сьогодні хочеться безпідставно кинути тінь на діяльність Всесвятійшого Варфоломія І, Архієпископа Константинополя - Нового Риму, Вселенського Патріарха та породити напруження у відносинах України з Константинопольською Православною Церквою – Церквою-Матір’ю для Української Церкви? На мою думку, цей безпідставний прикрий докір зроблено необдумано і на догоду багатьох як недоброзичливців у вирішенні українського церковного питання, так і просто недолугих людей, але ні в якому разі не на користь пошуку реальних шляхів до чим швидшого подолання розділення серед українських християн, досягнення національної і духовної єдності української нації та утвердження Помісної Автокефальної Української Церкви.

Та зважаючи на мудрість, витримку та великий управлінський церковний досвід  Всесвятійшого Патріарха Константинопольського Варфоломія І, переконаний що Його Всесвятість з любов’ю у Христі, у ці дні Світлого тижня святкування Воскресіння Христового, як люблячий батько не помітить цієї кривди і вибачить її тим, які не розуміють що творять…

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

+ Віктор (Бедь),
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією
Української Автокефальної Православної Церкви,
президент Міжнародної академії богословських наук

м. Ужгород,
12.04.2018 р.

 

 

ffhУБА реклама 16 copy copy copy

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Наукометричне невігластво (щодо манії бюрократій запровадити цифрове оцінювання науки)

Наукометричне невігластво (щодо манії бюрократій запровадити цифрове оцінювання науки)

Те, що бюрократія з небаченим для цього впливового прошарка[1] нашого суспільства ентузіазмом зустріла ...

Епіфаній обговорив з послом ЄС підтримку України та продовження тиску на РФ

Епіфаній обговорив з послом ЄС підтримку України та продовження тиску на РФ

У п’ятницю, 7 лютого, Предстоятель Православної Церкви України зустрівся з послом Європейського Союзу, ...

Предстоятель ПЦУ обговорив з командувачем Нацгвардії введення спеціальності “капелан”

Предстоятель ПЦУ обговорив з командувачем Нацгвардії введення спеціальності “капелан”

Митрополит Епіфаній 5 лютого зустрівся з командувачем Національної гвардії України генерал-лейтенантом Микол...

Захист України, Майдан, Черчілль, накопичення і мораль: предстоятель ПЦУ Епіфаній звернувся до суспільства

Захист України, Майдан, Черчілль, накопичення і мораль: предстоятель ПЦУ Епіфаній звернувся до суспільства

Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї УкраїниЕпіфаній виступив зі зв...

Православна Церква України презентувала Митрополичий Фонд та Фонд Мазепи

Православна Церква України презентувала Митрополичий Фонд та Фонд Мазепи

Митрополичий Фонд Православної Церкви України заснований в жовтні минулого року. Вчора, 3 лютого, в рамках...

Звернення Предстоятеля ПЦУ до українського суспільства

Звернення Предстоятеля ПЦУ до українського суспільства

Слава Ісусу Христу, дорогі брати і сестри! Добрий вечір! Сьогодні він справді добрий!

4 лютого відбулося чергове засідання Священного Синоду

4 лютого відбулося чергове засідання Священного Синоду

У Конгрегаційній залі Київської православної богословської академії під головуванням Блаженнійшого Митрополита...

Більшість вірян в Україні вважають себе парафіянами ПЦУ – опитування

Більшість вірян в Україні вважають себе парафіянами ПЦУ – опитування

38,6% жителів України відносять себе до парафіян Православної Церкви України (ПЦУ/УПЦ), очолюваної митрополи...

Помпео порадив Зеленському захищати ПЦУ

Помпео порадив Зеленському захищати ПЦУ

Державний секретар США Майком Помпео наголосив на необхідності захисту помісної Православної Церкви Укр...

Чому Помпео зустрічається з Епіфанієм частіше ніж із Зеленським

Чому Помпео зустрічається з Епіфанієм частіше ніж із Зеленським

Предстоятель автокефальної Православної Церкви України митрополит Епіфаній вдруге за останні чотири місяці зус...

Відео дня