ТОП новини


Знищення пам’яток архітектури по-ужгородськи… або корупційно-руйнівна «реставрація» історичного комплексу «Корона» + (ВІДЕО)

bitva za koronu view full imageЗакарпатські друковані та електронні ЗМІ неодноразово описували незаконність приватизації комплексу «Корона» та «дерибан» майна міста. Та все одно в минулому році ужгородська «Корона» була повністю продана і в ній почались «ремонтні роботи».

 

Раніше ініціатор «прихватизації» за заниженою ціною комплексу "Корона" Іван Волошин (депутат Ужгородської міської ради, на той час член фракції партії «Єдиний Центр») «відстоював» кожен шматочок штукатурки, що падав з фасаду споруди, в якій тоді перебувала Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія та Карпатський університет імені Августина Волошина. А вже зараз, коли з формальної ініціативи прокуратури міста Ужгорода перебуває на касації у Вищому господарсьому суді України, споруду вже почали вщент розбирати – цеглинка за цеглинкою. Всім цим незаконним оборудкам навколо майнового комплексу «Корона» в м. Ужгороді передували відверто-корупційні рішення ужгородського міського голови, депутатського корпусу Ужгородської міської ради, звернення до органів суду прокурора міста Івана Штефанюка, рішення Господарського суду в Закарпатській області (голова Ващіліна, судді: Івашкович (Супрун), Ремецьки (Фрадкіна), Кривка, Йосипчук, Продан) та Ужгородського міськрайонного суду (суддя Лемак). Внаслідок відвертої фальсифікації матеріалів справ та ігнорування достовірних доказів (документів), рішеннями судів різних інстанцій (особливо системи господарських судів України з низу до верху), за поданням прокурора міста Ужгорода Івана Штефанюка, цинічно було порушено виключні майнові права і законні інтереси приватного підприємства «Коруна» на оренду даного об'єкту до 2047 року і його викуп (при запропонованій ціні у двадцять мільйонів гривень, що мали би надійти до міського бюджету), який було заплановано провести на користь Ужгородської української богословської української академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина. Але для зловмисників, з психологією «тимчасових чинуш», хабарників, корупціонерів, торгашів ні інтереси Української Православної Церкви (ужгородським міським головою та депутатським корпусом цілковито було проігноровано особисте звернення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви з даного питання), ні вищих навчальних закладів, зокрема і системи Міністерства освіти і науки України, ні майбутнє молодого покоління, ні питання утвердження духовності, ні збереження пам'ятки культурної спадщини, при вирішенні питання «прихватизації» комплексу «Корона», не мали жодного значення та цінності.

Фотосвідчення, що сьогодні роботи на території архітектурної пам'ятки Ужгорода, відомої як комплекс "Корона", триваютьнадзвичайно швидкими темпами, опублікувала в соціальній мережі Фейсбук ужгородка Лівія Корлат: «Будівельного паспорта нема, а будівлю, схоже, просто розбирають. І, як бачимо з фото, доволі активно». Руйнування «Корони» бачать і розуміють всі. В інтернеті можна побачити відео нищення пам'ятки архітектури під назвою «Що коїться з архітектурною пам'яткою «Корона» в дворі, м.Ужгород» 

Також варто нагадати, що 5 вересня 2013 року було укладено договір купівлі-продажу історичного комплексу «Корона» (що на пл. Театральній). Між Департаментом майна міста та ТОВ «Проект-готель консалтинг» 7 жовтня було підписано акт прийому-передачі, а 9 жовтня проведено державну реєстрацію права на нерухоме майно.

24 жовтня 2013 року Ужгородська міська рада (за підтримки депутатів від партій Регіонів, Єдиного центру, Батьківщини, Фронту змін, Удару, Сильна Україна і т.п.) , підтримала проект рішення «Про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок». Документом, зокрема, пропонувалося дати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 0,2832 га з подальшою передачею її в оренду ТОВ «Проект готель консалтинг ЛТД» для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови на площі Театральній, 5, 7.

За такимх обставин, при круговій корупційній поруці депутатського корпусу (під різнобарвими партійними прапорами за зовнішньою формою, але спільних за внутрішнім змістом свого владного призначення і світобачення), Ужгородського міського голови Віктора Погорелова, директора міського департаменту майна міста Олексія Касперова, органів охорони культурної спадщини (міського та обласного) та міської архітектури, прокуратури міста Ужгорода (прокурор Іван Штефанюк), так звана «реставрація» комплексу «Корона» вже дійшла до абсурду. Чисельні публікації в пресі про роботи над так званою реконструкцією історичної пам'ятки «Корона» та повернення їй колишнього вигляду шляхом проведення «дорогого» ремонту викликають тільки сміх городян, які бачать та розуміють, що «інвестор» вирішив зекономити навіть на належному загородженні будівельного майданчика, через що будівельне сміття розноситься по всій площі Театральній, завдаючи при цьому клопотів громадянам міста, бо падає їм прямісінько на голови. Та і про яке загородження можна говорити, якщо грошей не вистачило навіть на стенд об'єкта будівництва, не кажучи вже про те, що навіть на забезпеченні безпеки праці – придбання касок так званим будівельникам, що здійснюють «дорогу реконструкцію» історичної пам'ятки з застосування передових технологій роботи з відбійними молотками та кувалдами, теж, очевидно, вирішили зекономити. Як та, що відбувається знесення цілих поверхів цієї будівлі, а відповідні керівники, чиновники та чиновнички міського рівня мовчать та не дають жодних логічних пояснень городянам, чому вся центральна частина міста засипана будівельним сміттям, а муніципальна поліція створена при міській раді цього не бачить.

Уже хіба що сліпий, глухий та дурний не бачить грубих порушень під час цього ремонту, вимог: Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою міста Ужгорода, затверджені рішенням Ужгородської міської ради від 26 грудня 2006 р. № 136, Державних будівельних норм ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці і промислова безпека у будівництві», ГОСТу 23407-78 «Огородження інвентарні будівельних майданчиків і ділянок виробництва будівельно-монтажних робіт».

Про «законність» виконання цих робіт з так званої реконструкції історичної пам'ятки міста свідчить той факт, що на сайті Інспекції державного

архітектурно-будівельного контролю не було знайдено будь-яких відомостей про видані дозвільні документи на будівельні роботи на площі Театральній 5,7 готельно-ресторанного комплексу «Корона», інформує uzpravda.org.

Чому мовчать та нічого не повідомляють з цього питання:

1. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю та її начальник в Закарпатській області Коблик Василь Йосифович? Адреса інспекції: 88008 м. Ужгород, пл. Народна, 4, вул. Гойди, 8 телефони 095-428-88-25 (0312) 61-69-73 у складі якої діє ціле Управління контролю за будівництвом об'єктів №1 (м. Чоп, м. Ужгород, Ужгородський р-н) з керівником відділу Коваль Олег Миколайович, тел. 095-292-06-60; (0312) 63-05-17. Сайт www.idabk.uz.ua

2. Управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації разом з начальником цього управління Глебою Ю.Ф. м. Ужгорода, пл. Народна, 4. Телефони: приймальна – 61-76-43 начальник управління – 44-48-60, на якого безпосередньо покладено обов'язок контролю за збереженням пам'яток архітектури.

3. Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Закарпатській області в особі начальника територіального управління Саварина Михайла Васильовича т. факс 2-08-03, т. 3-55-87 Приймальня територіального управління т. факс (03122) 2-08-03 т. (03122) 3-55-87, електронна адреса Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., м. Ужгород, вул. Минайська, 16, 4-й поверх 88018, на інтернет-сторінці якого розміщено красномовне гасло «Безпечна праця – здоров'я нації»

4. Департамент міського господарства Ужгородської міської ради та його керівник Касперов О., в обов'язки якого входить здійснення перевірки виконання умов договорів купівлі-продажу об'єктів приватизації та вжиття заходів на усунення виконання порушених умов цих договорів, у тому числі й повернення об'єктів в комунальну власність внаслідок невиконання умов цих договорів. Тел. 61-41-90, м. Закарпатська обл., м. Ужгород, пл. Поштова, 3.

5. Ужгородський міський голова Погорєлов Віктор Володимирович, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Поштова, 3, Телефон: (0312) 61-70-71

6. Прокурор міста Ужгорода Штефанюк Іван Матвійович, м. Ужгород, вул. Уральська, 6, тел.: (0312) 616189

Для широкої громадськості давно вже зрозуміло, стосовно майнових прав громади Ужгорода та об'єкта культурної спадщини комплексу «Корона» здійснено і здійснюються неприховані злочинні дії, відношення до яких в першу чергу мають посадові особи Ужгородської міської ради, прокуратури міста Ужгорода та ряд суддів. Не бачить цього тільки прокуратура Закарпатської області, за мовчазної згоди якої ці злочинні діяння здійснюються... Цікаво чому ??

А може вже досить слугам закону (якщо вони слуги закону, а не корупційних угрупувань) відмовчуватись, бо це породжує безліч розмов, які кидають негативну тінь на всі органи державної влади, правоохоронну систему і суд в Закарпатській області та їх керівників. Може бодай прокурору Закарпатської області Володимир Корбань наважиться і надасть ґрунтовну та чітку відповідь громаді міста Ужгорода : що відбувається з «Короною»? Хоча для широкої громадськості і так все зрозумілу, на Закарпатті, як і в Україні потрібно провести повне перезавантаження влади, включаючи і правовоохоронну систему і суди...

 

За матеріалами ЗМІ

 

ffhУБА реклама 16 copy copy copy

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Архімандрит Кирило Говорун: Українського розколу більше немає

Архімандрит Кирило Говорун: Українського розколу більше немає

У січні 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій надав автокефалію Православної церкви України (ПЦУ). ...

Щорічне видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів МП в Україні

Щорічне видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів МП в Україні

Щорічне видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів Московського Патріархату в Україні (РПЦ...

Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

21 січня 1919 року Всенародний конгрес угорських русинів, що відбувся у Хусті , прийняв рішення про возз'єдн...

У Мін’юсті розпочато працю зі створення Положення про в’язничне капеланство

У Мін’юсті розпочато працю зі створення Положення про в’язничне капеланство

24 грудня в Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України відбулася зустріч представників Ду...

У Бородянського спростовують, що суд дозволив “УПЦ МП” не змінювати назву

У Бородянського спростовують, що суд дозволив “УПЦ МП” не змінювати назву

Верховний суд України не ухвалював рішення про дозвіл “УПЦ МП”  (йдеться про РПЦвУ) зберегти свою ...

Таємниче  місто князя Кия – Києвець Малий

Таємниче місто князя Кия – Києвець Малий

Києвець на Дунаї – загадкове місто побудоване князем Києм. Уся інформація про це місто, як і про Кия, обмежу...

Змінюється форма документа для отримання пільгових кредитів на вищу освіту

Змінюється форма документа для отримання пільгових кредитів на вищу освіту

МОН змінило форму угоди про надання пільгового державного кредиту для здобуття вищої освіти.

У школах призупинено викладання курсу “Основи сім’ї”, що базується на релігійних переконаннях

У школах призупинено викладання курсу “Основи сім’ї”, що базується на релігійних переконаннях

Міністерство освіти призупинило викладання освітнього комплексу “Основи сім’ї” у закладах середньої осв...

Громадська рада при МОЗ впроваджуватиме медичне капеланство в Україні

Громадська рада при МОЗ впроваджуватиме медичне капеланство в Україні

В Україні взялися до впровадження медичного капеланства.

БОРОДЯНСЬКИЙ ЗНОВУ ПІДТВЕРДИВ, ЩО УПЦ МП У СВОЇЙ НАЗВІ МАЄ ВКАЗАТИ ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЇ

БОРОДЯНСЬКИЙ ЗНОВУ ПІДТВЕРДИВ, ЩО УПЦ МП У СВОЇЙ НАЗВІ МАЄ ВКАЗАТИ ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЇ

Держава не втручається у справи Церкви, але закон про перейменування Української Православної Церкви Московс...

12 листопада (31 жовтня) 1803 р. у неволі на Соловках помер святий праведний Петро Калнишевський — Гетьман України

12 листопада (31 жовтня) 1803 р. у неволі на Соловках помер святий праведний Петро Калнишевський — Гетьман України

ПЕТРО КАЛНИШЕВСЬКИЙ - ОСТАННІЙ ОТАМАН ЗАПОРІЗЬКОЇ СІЧІ, ЩО 26 РОКІВ ПРОВІВ У РОСІЙСЬКІЙ В'ЯЗНИЦІ.

Відео дня