ТОП новини


Звернення архімандрита Віктора (Бедь) до українського народу у дні Всеукраїнської жалоби!

 

БВВ 01.12.13 р. Мітинг Ужгород

Возлюбленні у Господі браття і сестри!
Дорогі співвітчизники українці!


У ці дні Всеукраїнської жалоби увесь український народ та люди доброї волі у всьому світі із смутком на душі оплакують трагічні вбивства представниками антиукраїнського і антинародного за своєю сутністю правлячого режиму Віктора Януковича, партії Регіонів та Комуністичної партії, з вини та

людиноненависницького злого умислу яких, вкрай жорстоко і цинічно було розтоптано та розстріляно конституційні права і свободи громадян України та у противоправний спосіб убито сотні невинних людських життів наших співвітчизників.
З листопада 2013 року по сьогоднішні дні в Україні не було і немає жодної родини і людини, які вважають себе творінням Божим, які би із тривогою, страхом і смутком на душі, не звертались із своїми молитви до Господа Бога з проханням просвітлити розум і душу правлячого режиму та відвернути кровопролиття і братовбивство на нашій Святій Українській землі.
Та нажаль, державні чинуші (князі земні), яких народ обрав і допустив тимчасово до керування державними справами, виявилися глухими, сліпими і німими до духу і букви Конституції України, голосу українського народу, молитовних закликів не допустити кровопролиття і братовбивство у країні, які лунали від усіх Церков, і їх власної, певно давно вже загубленої чи проданої, совісті.
І ось Вам результат відступу від Бога, Конституції України і українського народу – сотні невинних смертей та сотні і сотні покалічених наших співвітчизників з вини правлячого режиму. Це смуток і кровава рана на душі українського народу, яка вже не загоїться у віках.
Сьогодні ми, дорогі співвітчизники, незалежно від етнічного походження та конфесійної приналежності, через велику біду об'єднались у єдину сім'ю - українську націю. Дорогою цінною об'єднались. Ціною втрати невинних людських життів. Нажаль і до цих днів, у віках, українці заплатили мільйонами і мільйонами людських життів заради того, щоб відродити і високо підняти, у духовному та людському вимірі, Українську державність та наш боголюбивий український народ. При цьому здавалось, що після 24 серпня 1991 року, історичного дня відновлення тисячолітньої Української державності, наш народ уже ніколи не буде платити за збереження своєї територіальної цілісності, державної незалежності та утвердження конституційного ладу життями невинних людей. Та зло, що глибоко проникло у душу багатьох із тих, кому по своїй душевній простоті та довірливості український народ довірив державну владу, опанувало їх душі, тіла і розум. Бажання володарювати, а не справедливо управляти, бажання ненаситної вигоди і загарбання у злочинно-корупційний спосіб всіх національних багатств, а не будувати соціально зорієнтовану, справедливу і правову державу, бажання показового самосхвалення на фоні «барського» відвідування Церковних храмів , без істинної віри у душі та з відвертим нехтуванням Заповідями Божими – невеликий перелік тих гріхопадінь людської гордині, що і призвели представників правлячого режиму до бездни бездуховності, запроданства українських національних інтересів і зради українського народу.
Тож нехай всім їм, тим що не змогли пройти випробовування владою і мамоною (грішми та маєтками), та не виправдали високого довір'я українського народу і Церкви Божої, ставши на шлях відвертих злочинців, суддею буде Всемилостивий і Всесправедливий до праведників та Непримиренний і Всеспалюючий у гніві своєму до боговідступників Отець Наш Небесний - Господь Бог! Який неодмінно воздасть кожному за його помисли, діяння і поступки у земному житті, кату і віровідступнику – як кату і віровідступнику, а невинно убитим героям України – як істинним синам і дочкам Отця Небесного, що життя своє віддали за свою Батьківщину, Церкву та ближніх своїх.
У дні Всеукраїнської жалоби, і ми, представники Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, служби Уповноваженого Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки, що з перших днів початку Української революції були зі своїм українським народом і Церквою Христовою, молитовно перебуваємо у скорботі, приклоняємо свої коліна і вклоняємось своїми душами перед світлою пам'яттю та героїзмом усіх загиблих наших співвітчизників і представників інших держав, праведників у наших очах, які полягли у мирний час на полі брані із супостатом і представниками антиукраїнського правлячого режиму у боротьбі за конституційні права і свободи громадян України. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблих Героїв України.
Усвідомлюємо, що людські життя віддані за збереження свободи і незалежності нашої Батьківщини України, дотримання конституційних прав і свобод людини, а від так і Церкви Христової, і вони не були даремними! Бо всі полеглі новітні праведники наші, ішли стопами Спасителя Нашого Ісуса Христа, і як прабатьки праведні наші, у час набату, своєю жертовністю викупили гріхи наші заради світлого майбутнього свого українського народу. Пам'ятаймо про це...
Тож нехай Господь Бог прийме душі всіх невинно убитих Героїв України і новітніх праведників наших. Нехай Всемилостивий Господь Бог простить нашим полеглим братам і сестрам усі їх земні гріхопадіння, допущенні з власної волі чи під примусом, та дарує їх безсмертним і праведним душам вічне життя у піднебессі.
22 лютого 2014 року.


Архімандрит Віктор (Бедь), ректор Ужгородської української богословської
академії імені святих Кирила і Мефодія та
Карпатського університету імені Августина Волошина,
Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки

 

ffhУБА реклама 16 copy copy copy

vydavnyctvo copy

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Архімандрит Кирило Говорун: Українського розколу більше немає

Архімандрит Кирило Говорун: Українського розколу більше немає

У січні 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій надав автокефалію Православної церкви України (ПЦУ). ...

Щорічне видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів МП в Україні

Щорічне видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів МП в Україні

Щорічне видання Вселенського Патріархату не визнає титулів єпископів Московського Патріархату в Україні (РПЦ...

Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

Возз'єднання Закарпатської України з Великою Україною

21 січня 1919 року Всенародний конгрес угорських русинів, що відбувся у Хусті , прийняв рішення про возз'єдн...

У Мін’юсті розпочато працю зі створення Положення про в’язничне капеланство

У Мін’юсті розпочато працю зі створення Положення про в’язничне капеланство

24 грудня в Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України відбулася зустріч представників Ду...

У Бородянського спростовують, що суд дозволив “УПЦ МП” не змінювати назву

У Бородянського спростовують, що суд дозволив “УПЦ МП” не змінювати назву

Верховний суд України не ухвалював рішення про дозвіл “УПЦ МП”  (йдеться про РПЦвУ) зберегти свою ...

Таємниче  місто князя Кия – Києвець Малий

Таємниче місто князя Кия – Києвець Малий

Києвець на Дунаї – загадкове місто побудоване князем Києм. Уся інформація про це місто, як і про Кия, обмежу...

Змінюється форма документа для отримання пільгових кредитів на вищу освіту

Змінюється форма документа для отримання пільгових кредитів на вищу освіту

МОН змінило форму угоди про надання пільгового державного кредиту для здобуття вищої освіти.

У школах призупинено викладання курсу “Основи сім’ї”, що базується на релігійних переконаннях

У школах призупинено викладання курсу “Основи сім’ї”, що базується на релігійних переконаннях

Міністерство освіти призупинило викладання освітнього комплексу “Основи сім’ї” у закладах середньої осв...

Громадська рада при МОЗ впроваджуватиме медичне капеланство в Україні

Громадська рада при МОЗ впроваджуватиме медичне капеланство в Україні

В Україні взялися до впровадження медичного капеланства.

БОРОДЯНСЬКИЙ ЗНОВУ ПІДТВЕРДИВ, ЩО УПЦ МП У СВОЇЙ НАЗВІ МАЄ ВКАЗАТИ ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЇ

БОРОДЯНСЬКИЙ ЗНОВУ ПІДТВЕРДИВ, ЩО УПЦ МП У СВОЇЙ НАЗВІ МАЄ ВКАЗАТИ ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЇ

Держава не втручається у справи Церкви, але закон про перейменування Української Православної Церкви Московс...

12 листопада (31 жовтня) 1803 р. у неволі на Соловках помер святий праведний Петро Калнишевський — Гетьман України

12 листопада (31 жовтня) 1803 р. у неволі на Соловках помер святий праведний Петро Калнишевський — Гетьман України

ПЕТРО КАЛНИШЕВСЬКИЙ - ОСТАННІЙ ОТАМАН ЗАПОРІЗЬКОЇ СІЧІ, ЩО 26 РОКІВ ПРОВІВ У РОСІЙСЬКІЙ В'ЯЗНИЦІ.

Відео дня